Po 3 rokoch nazad pod Ještedom a nečakané víťazstvo na Red Bull 400

Pri prehliadaní kalendára podujatí Red Bull 400 na nasledujúce leto som si medzi novými podujatiami všimol aj Liberec. Povedal som si, že je to skvelá zámienka navštíviť znovu po 3 rokoch toto severočeské mesto. V Liberci som pred 3 rokmi študoval v rámci Erasmu a bol som zvedavý, čo sa zmenilo.
Skokanský areál pod Ještedom – dejisko Red Bull 400 Liberec – Foto : Red Bull content pool

Od pretekov som až tak moc neočakával. Som len na začiatku letnej prípravy a intenzitu ešte nemám až tak dobre zmáknutú. Na moje počudovanie sa mi behalo výborne. Už tradične som zaostával pri úvodnom nábehu po rovine, ale v najťažších pasážach som mal ľahké nohy. Bol som schopný bežať tam, kde ostatní kráčali. Podarilo sa mi vyhrať kvalifikáciu a aj semifinále. Vo finále som sa nechal druhým v poradí – Tomášom Macečkom vybičovať k až o pol minúty lepšiemu času oproti semifinále. V takú rezervu som ani nedúfal.

Semifinálové boje hore nájazdom skokanského mostíka – Foto : Red Bull content pool

Výsledok spätne pripisujem výškovým metrom našliapaným na pešo v žľaboch pri jarnej skialpovačke a tiež využitím efektu nadmorskej výšky po návrate z Číny. V tejto sezóne by som rád štartoval minimálne na ďalších 2 podujatiach toho typu, vrátane domáceho Štrbského plesa a neďalekého Zakopaného.

Oslava víťazstva – vľavo druhý domáci Tomáš  Maceček, vpravo tretí Slovinec Martin Koželj – Foto : Red Bull content pool
Nasledujúci deň som využil na pojazdenie v Jizerských horách. Hustá spleť ciest, po ktorých vedie v zime preslávená Jizerská padesátka, ponúka nekonečné možnosti najmä pre pohodovú cykloturistiku. Nájdu sa tu však aj náročnejšie singletraily.
Nekonečné panelovky v Jizerkách

1 thought on “Po 3 rokoch nazad pod Ještedom a nečakané víťazstvo na Red Bull 400

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *