Skialp kurz

Zaži s nami svoj najlepší deň na skialpe

 

Jednou z mojich mimopretekových aktivít je aj Škola skialpinizmu, ktorá vznikla ako nápad dvoch kamarátov, mňa ako profesionálneho pretekára a Štefana Oravca zakladateľa Školy bežkovania Oravec a Tréningového programu

Našim cieľom je naučiť efektívne šlapať na skialpoch čoraz väčšiu komunitu amatérskych skialpinistov, ktorí sa priveľmi nezdržiavajú v lavínovom teréne, robia Skialp pre radosť a kondíciu, a chcú si užiť deň strávený na snehu na čerstvom vzduchu v horách.

Preto sme sa rozhodli spojiť sily a pripravili sme pre vás základný Skialpinistický kurz, kde sa každý naučí aké sú rozdiely vo výstroji, na čo si dať pri výbere pozor, ako ho správne používať,  ako sa na to postaviť, ako správne zapojiť ruky, nohy, urobiť otočku a hlavne ako si to čo najviac užiť s úsmevom na tvári. 

Celá pointa je v tom, že netlačíme k maximálnym výkonom, ani vás neťaháme po kopcoch. Nie sme horskí vodcovia, sprievodcovia či jamesácki inštruktori skialpinizmu. Nerobíme guiding po horách,  ani s vami nebudeme kopať lavínové sondy... Našim cieľom je naučiť vás základy pohybu na skialpoch, s úsmevom na tvári a dobrou náladou a to tak, aby ste sa na skialpe cítili sebaisto a bezpečne.

Vidíme na svahoch množstvo ľudí, ktorí sa nevedie úplne presné zásady efektívneho pohybu a práve preto sme tu pre vás.

Poď na kurz

a uži si svoj najlepší deň na pásoch